پیش از ثبت پروژه باید موارد زیر را آماده کرده باشید. لذا بهتر است تمامی موارد را به دقت مشاهده کنید تا در زمان ثبت نام اطلاعات شما در دسترس باشد. به جهت سهولت ثبت پروژه، موارد مورد نیاز جهت این کار بسیار محدود می‌باشد و به سادگی قادر به ثبت پروژه می‌باشید. همچنین امکان ویرایش اطلاعات به صورت نامحدود برای شما امکان‌پذیر است تا بتوانید همواره پروژه خود را به روز کنید.

انتشار پروژه: پس از پرداخت، پروژه شما توسط مدیران وب سایت بررسی می گردد و حداکثر تا 24 ساعت کاری بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

ثبت پروژه: ثبت پروژه تنها توسط صاحب پروژه امکان‌پذیر می‌باشد.

صحت اطلاعات: صحت اطلاعات ثبت شده بر عهده صاحب پروژه است. در صورت ثبت موارد خلاف واقع، ابتدا پروژه به حالت تعلیق درآمده و ثبت کننده موظف به اصلاح آن می‌باشد.

عدم امکان استرداد وجه پرداختی: وجوه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نمی‌باشد.

رعایت قوانین و مقررات: کلیه پروژه‌ها باید بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند. عدم رعایت قوانین و مقررات منجر به عدم انتشار و یا حذف پروژه از روی وب سایت می‌شود. همچنین رعایت کلیه قوانین و مقررات اعلام شده در سایت بورس فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران برای تمامی صاحبان پروژه‌ها الزامی می‌باشد.

اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت پروژه در سایت بورس فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران

عنوان پروژه:

عنوان پروژه شما باید به خوبی گویا باشد. از عناوینی استفاده کنید که پروژه را به خوبی معرفی کنند. در نظر داشته باشید در صورت انتخاب اسامی کلی و نامشخص، مدیریت وب سایت آن را بنا به تشخیص خود تغییر خواهد داد.

دسته‌بندی:

بیش از 2000 دسته‌بندی عمومی و جزئی برای پروژه‌ها وجود دارد. پروژه خود را در دسته‌بندی قرار دهید که کاملا با آن همخوانی داشته باشد. سرمایه‌گذارانی که به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، تنها به دسته‌بندی مورد نظر خود رجوع می‌کنند. در صورتی که پروژه‌ای که قصد ثبت آن را دارید در هیچ کدام از 2000 دسته‌بندی وب سایت قرار نمی‌گیرد، از بخش تماس با ما به مدیریت وب سایت اطلاع دهید. پس از بررسی، در صورت عدم وجود دسته مورد نیاز شما، دسته‌بندی جدید افزوده خواهد شد.

نوع:

مکان ثبت چهار نوع پروژه در وب سایت وجود دارد:

 • پروژه‌های طلایی (قرار گرفتن پروژه در بنر بزرگ بالای صفحات)
 • پروژه‌های نقره ای (قرار گرفتن پرژه در بنر کوچک زیر بنر پروژه‌های طلایی)
 • پروژه‌های برنزی (قرار گرفتن پروژه با تصویر در پایین صفحات)
 • پروژه‌های عمومی (نمایش پروژه تنها در دسته‌بندی‌های انتخاب شده به صورت لیست)

بر اساس نوعی که پروژه شما در سایت به ثبت می‌رسد، محل نمایش آن متفاوت خواهد بود. هر چه سطحی که برای پروژه انتخاب می‌کنید بالاتر باشد، بیشتر در مقابل چشمان سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت. پروژه‌های طلایی، نقره ای و برنزی پس از گذشت دوره مربوطه به پروژه های عمومی بدل می‌شوند. شما قادر خواهید بود هر زمان نوع پروژه خود را تغییر دهید، تنها کافی است پروژه را ویرایش کرده و هزینه مربوطه برای سطح مورد نظر را پرداخت نمایید.
ثبت تمامی پروژه ها تنها با پرداخت هزینه امکان‎پذیر می‌باشد.

موقعیت:

مشخص کنید مبدا فعالیت شما در کدام استان قرار دارد. این موضوع به سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری محلی دارند کمک می‌کند تا بتوانند پروژه شما را مشاهده کنند.

آدرس:

درس دقیق محلی که مبدا و محل فعالیت پروژه شما است را در این بخش وارد نمایید. در صورتی که هنوز در مرحله ایده هستید و یا محلی برای فعالیت خود تهیه نکرده‌اید، این بخش را خالی بگذارید.

توضیحات:

شما می توانید پروژه خود را در 1000 کلمه برای سرمایه‌گذاران معرفی کنید. توجه داشته باشید توضیحات شما یکی از مهمترین بخش‌هایی است که سرمایه گذاران به آن توجه می‌کنند، لذا از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. برای

دستیابی به بهترین نتایج پیشنهاد می‌شود موارد زیر را به خوبی رعایت کنید:

 1. کلیت پروژه را معرفی کنید
 2. جایگاه و انتظارات خود از سرمایه گذار را به روشنی بیان کنید
 3. اگر به جای سرمایه نیاز به تجهیزات و یا نیروی انسانی دارید، این موضوع را بیان کنید
 4. اطلاعات سری و محرمانه خود را در توضیحات قرار ندهید
 5. این بخش تنها برای شما، سرمایه‌گذاران و نمایندگان آنها قابل مشاهده است و برای هیچ فرد دیگری قابل مشاهده نمی‌باشد
 6. اطلاعات ناکافی باعث خواهد شد سرمایه‌گذاران به شما اعتماد نکنند

تعداد ارائه کنندگان پروژه:

اگر شما به صورت یک تیم روی پروژه ای فعالیت می‌کنید، تعداد افرادی که مالکیت پروژه را در اختیار دارند در این بخش مشخص کنید.

مبدا سرمایه گذاری:

در این بخش مشخص می‌کنید مبدا سرمایه گذاری پروژه شما داخلی است و یا خارجی.

نوع سرمایه گذاری:

نوع سرمایه‌گذاری به یکی از اشکال زیر قابل انتخاب می‌باشد. بر اساس اینکه پروژه شما به کدام یک از انواع زیر فعالیت می‌کند این بخش را مشخص کنید.

 • خصوصی
 • دولتی
 • تعاونی
 • سایر

مرحله سرمایه‌گذاری:

در این بخش شما به سرمایه گذار اعلام می‌کنید که پروژه شما در چه مرحله‌ای است تا سرمایه گذار از وضعیت پروژه شما به خوبی آگاه شود. شما می‌توانید در صورت پیشرفت پروژه، این بخش را در طول زمان ویرایش کنید.

مراحل سرمایه‌گذاری:

 • در حال شروع
 • استارت آپ
 • مرحله ایده، با نمونه، تست شده در بازار
 • مرحله ایده، بدون نمونه، تست شده در بازار
 • مرحله ایده، با نمونه، تست نشده در بازار
 • مرحله ایده، بدون نمونه، تست نشده در بازار

محدوده سرمایه‌گذاری ریالی:

در این بخش به سرمایه گذار اعلام می‌کنید به چه میزان سرمایه نیاز دارید.

وضعیت طرح کسب و کار و توجیه اقتصادی (Business Plan):

در این بخش مشخص می‌کنید که وضعیت بیزینس پلن شما به چه صورتی است. توجه داشته باشید اطلاعات گمراه کننده شما توسط مدیریت وب سایت ویرایش خواهد شد. سرمایه‌گذاران نیز در صورت مواجه شدن با اطلاعات نادرست از سوی مسئول پروژه، به شما اعتماد نخواهند کرد و سرمایه مورد نیاز را به دست نخواهید آورد.

محدوده جغرافیایی اجرای پروژه:

در این بخش مشخص می کنید پروژه شما در چه محدوده جغرافیایی فعالیت خواهد کرد.

نام و نام‌خانوادگی مسئول پروژه:

نام فردی که مسئول پروژه می‌باشد و سرمایه‌گذار باید با ایشان تماس بگیرد را در این بخش وارد نمایید.

مرتبه علمی مسئول پروژه:

مشخص کنید مسئول پروژه چه سطح تحصیلاتی را دارا می باشد.

تلفن تماس:

تلفن تماسی که در این بخش اعلام می کنید راه ارتباطی سرمایه‌گذار با شما می‌باشد. بهتر است تلفنی را اعلام نمایید که همواره در دسترس شما باشد تا در صورت تماس سرمایه‌گذاران فرصت خود را از دست ندهید.

وب سایت:

اگر پروژه شما دارای یک وب سایت است، آدرس آن را در این بخش وارد نمایید.

ویدئو:

اگر برای معرفی پروژه خود یک ویدئو تهیه کرده‌اید می‌توانید در این بخش آن را به سرمایه‌گذار نشان دهید. توجه داشته باشید ویدئوی شما باید در یکی از سایت‌های آپارات، Vimeo و یا یوتیوب بارگذاری شده باشد و آدرس صفحه آن ویدئو را در این بخش قرار دهید. نمایش ویدئویی که در سایت‌های دیگر بارگذاری شده باشد امکان پذیر نمی‌باشد.

تصاویر:

برای معرفی هر پروژه شما می‌توانید یک تصویر انتخاب کنید. در تصویر انتخابی هیچ گونه اطلاعات تماس، نام برند و یا اطلاعاتی که از طریق تصویر برای سرمایه‌گذارانی که در سایت ثبت نام نکرده اند، وجود نداشته باشد. در صورت وجود این موارد تصویر آگهی شما حذف خواهد شد. حداکثر حجم تصویر شما نباید بیش از 1 مگا بایت باشد. در صورتی که پروژه شما در انواع طلایی، نقره‌ای و یا برنزی ثبت شده باشد، این تصویر به عنوان بنر پروژه به نمایش در خواهد آمد.

فایل اصلی پروژه و فایل‌های ضمیمه:

در این بخش اطلاعات تکمیلی پروژه خود را به صورت یک فایل ورد و یا PDF آپلود نمایید. حداکثر حجم فایل شما نباید بیش از 1 مگا بایت باشد. پیشنهاد می‌شود اطلاعات سری و محرمانه خود را در فایل قرار ندهید. مسئولیت قرار دادن تمامی اطلاعات در این بخش بر عهده ثبت کننده پروژه می‌باشد. پیشنهاد می‌شود در این بخش بیزینس پلن خود را برای سرمایه گذار قرار دهید تا بتواند با پروژه شما بیشتر آشنا شود.

پرداخت:

پس از ثبت مراحل بالا، به درگاه بانکی متصل خواهید شد تا پرداخت انجام شده و پروژه ثبت نهایی شود. در صورت آن که کد تخفیف داشته باشید، پیش از اتصال به درگاه می‌توانید آن را در صفحه پرداخت وارد نموده و از تخفیف خود استفاده نمایید.

پروژه های برنزی

حامیان پایگاه

ارتباط با مدیران پایگاه

به منظور ارتباط نزدیک تر با مدیران پایگاه اطلاعات سرمایه گذاری ایران می توانید به بخش تماس با ما مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده

ابتدا با مشاهده فهرست ایده ها و پروژه‌های تعریف شده در پایگاه و یا با جستجوی آنها، پروژه مورد نظر خود را بیابید. سپس بامراجعه به بخش ورود سرمایه گذاران و دریافت اطلاعات تماس با صاحبان پروژه سرمایه گذاری خود را آغاز کنید.

ثبت ایده جدید و پروژه سرمایه گذاری

ابتدا با مشاهده فهرست ایده ها و پروژه‌های تعریف شده در پایگاه و یا با جستجوی آنها، از غیر تکراری بودن پروژه پیشنهادی اطمینان حاصل کنید. سپس برای ارسال پروژه خود به بخش ثبت پروژه جدید مراجعه کرده و پروژه خود را به ثبت برسانید.